ଜନମାଷ୍ଟମୀ ଭ୍ରାଥ କଥା | Janmashtami Vrat Katha PDF in Odia

ଜନମାଷ୍ଟମୀ ଭ୍ରାଥ କଥା | Janmashtami Vrat Katha Odia PDF Download

ଜନମାଷ୍ଟମୀ ଭ୍ରାଥ କଥା | Janmashtami Vrat Katha in Odia PDF download link is given at the bottom of this article. You can direct download PDF of ଜନମାଷ୍ଟମୀ ଭ୍ରାଥ କଥା | Janmashtami Vrat Katha in Odia for free using the download button.

Tags:

ଜନମାଷ୍ଟମୀ ଭ୍ରାଥ କଥା | Janmashtami Vrat Katha Odia PDF Summary

Dear users, in this article we are going to provide ଜନମାଷ୍ଟମୀ ଭ୍ରାଥ କଥା PDF / Janmashtami Vrat Katha PDF in Odia language to help our daily users. Krishna Janmashtami festival has special significance in Hindu Dharma. This festival is dedicated to Lord Shri Krishna. On this day people keep a fast and the child form of Lord Laddu Gopal is worshipped. In India, people celebrate Janmashtami on 19th August 2022. In the evening people will listen vrat katha to break their fasts. Below we have also given a direct download link for Krishna Janmashtami Vrat Kath Odia PDF.
ତୁମର ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ସୁଖ ଜାଗ୍ରତ କରିବା, ତୁମର ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଶକ୍ତି ଜାଗ୍ରତ କରିବା ପାଇଁ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀ ଏକ ପର୍ବ | ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ-ତତ୍ତ୍ in ରେ ଆତ୍ମାକୁ ଶୁଖାଇବା ଏହା ଏକ ପର୍ବ | ତୁମର ସୁପ୍ତ ପ୍ରେମ ହେଉଛି ଜାଗ୍ରତ ହେବାକୁ divine ଶ୍ୱରୀୟ ରାତି | ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କ ଜୀବନ ଏକ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଜୀବନ। ତାଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଲୀଲା କିଛି ନୂତନ ପ୍ରେରଣା ଦେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି | ତାଙ୍କ ଜୀବନର ଅତୀତର ପ୍ରକୃତ ରହସ୍ୟ କେବଳ ମହାନ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଆମକୁ ବୁ explained ାଇ ପାରିବେ, ଯେଉଁମାନେ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଅନୁଭବ କରିଛନ୍ତି |

ଜନମାଷ୍ଟମୀ ଭ୍ରାଥ କଥା PDF | Janmashtami Vrat Katha PDF in Odia

ସ୍କନ୍ଦ ପୁରାଣ ଅନୁଯାୟୀ ଏହା ଦ୍ୱପାରାୟୁଗା ବିଷୟରେ | ସେହି ସମୟରେ ମଥୁରାରେ ଉଗ୍ରସେନା ନାମକ ଜଣେ ରାଜ ରାଜା ଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ପ୍ରକୃତିରେ ସରଳ ହୋଇ ତାଙ୍କ ପୁଅ କାମସା ତାଙ୍କ ରାଜ୍ୟକୁ ଅକ୍ତିଆର କଲେ ଏବଂ ନିଜେ ମଥୁରାର ରାଜା ହେଲେ। କାନସାଙ୍କର ଦେବକୀ ନାମକ ଏକ ଭଉଣୀ ଥିଲେ। କାମସା ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଉଥିଲେ | ଭାସୁଦେବଙ୍କ ସହ ଦେବକୀଙ୍କ ବିବାହର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଥିଲା, ତାପରେ ବିବାହ ସମାପ୍ତ ହେବା ପରେ କାନସା ନିଜେ ରଥ ଚଲାଇ ବୋହୂ ଘରୁ ଚାଲିଗଲେ। ସେ ନିଜ ଭଉଣୀକୁ ଛାଡିବାକୁ ଯାଉଥିବାବେଳେ ସେଠାରେ ଏକ ବାକ୍ୟ ଥିଲା ଯେ ଦେବକୀ ଏବଂ ଭାସୁଦେବଙ୍କ ଅଷ୍ଟମ ସନ୍ତାନ କାନସା ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ହେବ। ଏହା ଶୁଣି କାନସା ରାଗିଗଲେ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ସେ ଦେବକୀ ଏବଂ ଭାସୁଦେବଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବାକୁ ଆଗେଇ ଆସିଲେ, ଭାସୁଦେବ କହିଛନ୍ତି, ଦେବକୀଙ୍କୁ କ୍ଷତି କର ନାହିଁ। ସେ ନିଜେ ଦେବକୀଙ୍କ ଅଷ୍ଟମ ସନ୍ତାନ କାମସାଙ୍କୁ ଦେବେ। ଏହା ପରେ, ଭାସୁଦେବ ଏବଂ ଦେବକୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ କାନସା ସେମାନଙ୍କୁ କାରାଗାରରେ ରଖିଥିଲେ।
କାରାଗାରରେ ଦେବକୀ ସାତୋଟି ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ କାମସା ସେମାନଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଦେବକୀ ପୁନର୍ବାର ଗର୍ଭବତୀ ହେବାପରେ କାନସା ଜେଲର ରାକ୍ଷୀଙ୍କୁ କଠୋର କରିଥିଲେ। ତା’ପରେ କାନହୟା ଭଦ୍ରପଡା ମାସର କୃଷ୍ଣ ପାକ୍ ର ଅଷ୍ଟମୀ ଉପରେ ରୋହିଣୀ ନକ୍ଷତ୍ରରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ | ତା’ପରେ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁ ଭାସୁଦେବଙ୍କୁ ଦେଖା କଲେ ଏବଂ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ନିଜେ ତାଙ୍କ ପୁତ୍ର ଭାବରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ। ସେ ଭାସୁଦେବ ଜୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ନନ୍ଦବାଙ୍କ ଘରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପକାଇ ଯଶୋଦା ଜୀଙ୍କ ଗର୍ଭରୁ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା girl ିଅକୁ କାରାଗାରକୁ ଆଣିବାକୁ କହିଥିଲେ। ଯଶୋଦା ଜିଆଙ୍କ ଗର୍ଭରୁ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା girl ିଅ ନିଜେ ମାୟା ବ୍ୟତୀତ ଆଉ କେହି ନୁହଁନ୍ତି | ଏହି ସବୁ ଶୁଣିବା ପରେ ବାସୁଦେବ ଜୀ ଏପରି କଲେ |
ସ୍କନ୍ଦ ପୁରାଣ ଅନୁଯାୟୀ, ଯେତେବେଳେ କାନସା ଦେବକୀଙ୍କ ଅଷ୍ଟମ ସନ୍ତାନ ବିଷୟରେ ଜାଣନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ସେ କାରାଗାରରେ ପହଞ୍ଚନ୍ତି। ସେଠାରେ ସେ ଦେଖିଲେ ଯେ ଅଷ୍ଟମ ସନ୍ତାନ ଏକ girl ିଅ, ତଥାପି ସେ ତାଙ୍କୁ ଭୂମିରେ ପିଟିବାକୁ ଲାଗିଲେ ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମନ୍ତ୍ରଜ୍ girl girl ିଅ ଆକାଶକୁ ନଆସିଲା ଏବଂ କହିଲା, ତୁମେ ମୂର୍ଖ, ମୋତେ ମାରିବା କିଛି କରିବ ନାହିଁ। ତୁମର ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପହଞ୍ଚିସାରିଛି ଏବଂ ଏହା ତୁମକୁ ଶୀଘ୍ର ଶେଷ କରିବ | ଏହା ପରେ କାମସା ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଜନ୍ମିତ ନବଜାତ ଶିଶୁମାନଙ୍କୁ ଖୋଜିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ଯଶୋଦାଙ୍କର ଲାଳ ଆବିଷ୍କୃତ ହେଲା, ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ପାଇଁ ଅନେକ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଇଥିଲା | ଅନେକ ଅସୁରା ମଧ୍ୟ ପଠାଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ପିଲାଟିର କେଶକୁ କେହି ସମ୍ଭାଳି ପାରିନଥିଲେ, ତେଣୁ କାମସା ଅନୁଭବ କଲେ ଯେ ନନ୍ଦବାବାଙ୍କ ସନ୍ତାନ ଭାସୁଦେବ-ଦେବିକିଙ୍କ ଅଷ୍ଟମ ସନ୍ତାନ | କୃଷ୍ଣ ଯ youth ବନରେ କାମସାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ଏହିପରି, ଯିଏ ଏହି କାହାଣୀ ପ read େ କିମ୍ବା ଶୁଣେ, ତା’ର ସମସ୍ତ ପାପ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ |

Krishna Janmashtami Vrat Kath Odia PDF – Puja Vidhi

  • ଜନମାଷ୍ଟମୀ ଉପବାସର ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକମାନେ ସକାଳେ ଗାଧୋଇବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ଏହି ଦିନ ପରିଷ୍କାର ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍ |
  • ପୂଜା ପୂର୍ବରୁ ସୂର୍ଯ୍ୟ, ସୋମା, ୟାମା, କାଲ, ସାନ୍ଧୀ, ଭୁଟା, ପାଭାନା, ଦିକପତି, ଭୁମି, ଆକାଶା, ଖେଚର, ଅମର ଏବଂ ବ୍ରହ୍ମା ଇତ୍ୟାଦି |
  • ଏହା ପରେ ପୂର୍ବ କିମ୍ବା ଉତ୍ତର ଦିଗକୁ ମୁହାଁନ୍ତୁ |
  • ଏହା ପରେ, ନିମ୍ନଲିଖିତ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବାବେଳେ, ‘ସର୍ଭବିଷ୍ଟାସୀଡେ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ଜନ୍ମାଷ୍ଟମିବ୍ରାଥମ୍ କାରିଶାୟାଙ୍କ ସହ ମମାଖିଲାପପ୍ରସାମନଙ୍କ ଉପବାସ ପାଳନ କରିବାର ଶପଥ ନିଅ।
  • ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଉପବାସକୁ ପାଳନ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଚାହିଁଲେ ଏହାକୁ ଡିହାଇଡ୍ରେଟ୍ ରଖିପାରିବେ, ଯଦି ଆପଣ ଫଳ ଇତ୍ୟାଦି ଖାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି |
    ଜନମାଷ୍ଟମୀ ଦିନ ରାତି 12 ଟାରେ ପୂଜା କରାଯାଇଥାଏ |
  • ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହି ଉପବାସ ପାଳନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ସନ୍ତାନ ପ୍ରାପ୍ତିର ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହୁଏ ଏବଂ ପିଲାଟି ମଧ୍ୟ ଦୀର୍ଘ ଜୀବନ ପାଇଥାଏ |

Here you can download the ଜନମାଷ୍ଟମୀ ଭ୍ରାଥ କଥା PDF / Janmashtami Vrat Katha PDF in Odia by click on the link below.

ଜନମାଷ୍ଟମୀ ଭ୍ରାଥ କଥା | Janmashtami Vrat Katha pdf

ଜନମାଷ୍ଟମୀ ଭ୍ରାଥ କଥା | Janmashtami Vrat Katha PDF Download Link

REPORT THISIf the download link of ଜନମାଷ୍ଟମୀ ଭ୍ରାଥ କଥା | Janmashtami Vrat Katha PDF is not working or you feel any other problem with it, please Leave a Comment / Feedback. If ଜନମାଷ୍ଟମୀ ଭ୍ରାଥ କଥା | Janmashtami Vrat Katha is a copyright material Report This. We will not be providing its PDF or any source for downloading at any cost.

Leave a Reply

Your email address will not be published.